Granit to skała magmowa, która świetnie nadaje się do prac kamieniarskich. Sprawdza się nie tylko w nagrobkach, ale także w różnych elementach budowlanych wewnątrz domów i na zewnątrz nich – wykorzystuje się go na przykład do produkcji parapetów. Parapety granitowe mają duże walory estetyczne. Ponadto są kwasoodporne, wytrzymałe na zmieniające się warunki atmosferyczne i odporne na ścieranie. To więc nie tylko ładne, szlachetne dekoracje, ale również praktyczne, łatwe w utrzymaniu elementy wykończeniowe mieszkań i domów. Na dodatek dzięki temu, że granit występuje w różnych barwach (na przykład szara, jasnoszara, brązowa, zielona, czerwona, ciemnoszara, czarna, niebieska) i o wielu strukturach (średniokrystaliczna, grubokrystaliczna, drobnokrystaliczna), parapety z niego wykonane można dopasować do różnych stylów architektonicznych i wystrojów wnętrz.

 

Zakład Kamieniarski Arkadiusz Nowak w Poznaniu ma w swojej ofercie wykonywanie parapetów granitowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Parapety granitowe wewnętrzne nadają niepowtarzalne piękno każdemu wnętrzu. Ich kolorystyka zostaje podkreślona poprzez polerowanie na wysoki połysk. Najnowszym trendem w produkcji parapetów granitowych to wykończenie kamienia na tzw. satynę, doskonale wpisującą się do nowoczesnych wnętrz. Poznański zakład kamieniarski wykonuje parapety granitowe na zamówienie klientów, dopasowując je do podanych przez nich wytycznych. Podobnie jest w przypadku parapetów granitowych zewnętrznych. Sprawiają one, że elewacja budynku jest elegancka, a ponadto cechują się długą żywotnością, wytrzymują niskie temperatury. Parapety są wykonywane z granitu zakupionego od sprawdzonych dostawców. Każdy z nich jest niepowtarzalny, ponieważ granity posiadają swoje charakterystyczne cechy – przebarwienie, odcienie, użylenie i uziarnienie.

Zależy Ci na trwałym i pięknym parapecie? Szukasz w Poznaniu firmy, która zajmuje się ich produkcją? Skorzystaj z oferty Zakładu Kamieniarskiego Arkadiusza Nowaka w Poznaniu. Wykonujemy parapety granitowe zewnętrze i wewnętrzne.

PARAPETY GRANITOWE

granit budowlany poznań
zakład kamieniarski Arkadiusz Nowak logo